Rohelised read

26aprill

10 lihtsat muudatust, mida saad teha, et elada jätkusuutlikumat elu

Jätkusuutliku eluviisi eesmärk on vähendada meie mõju keskkonnale ja edendada pikaajalist heaolu. Siin on 10 lihtsat muudatust, mida saad teha, et elada jätkusuutlikumat elu
Meeldiv loosung ei ole piisav, et panna inimesed regulaarselt korduvkasutatavaid kotte kasutama. GETTY
 1. Kasuta taaskasutatavaid kotte: selle asemel, et kasutada ühekordseid kilekotte, võta kaasa oma taaskasutatavad kotid. See aitab vähendada plastikujäätmeid ja säilitada ressursse.
 2. Kasuta LED-lambipirne: LED-lambid kasutavad vähem energiat ja kestavad kauem kui traditsioonilised lambipirnid. LED-lampidele üleminekuga saad vähendada oma energiatarbimist ja säästa raha oma elektriarvelt.
 3. Söö vähem liha: Lihatootmine on peamine kasvuhoonegaaside tekitaja ja metsaraie põhjustaja. Lihatarbimise vähendamisega saad vähendada oma süsinikujalajälge ja toetada jätkusuutlikumat toidusüsteemi.
 4. Kasuta korduvkasutatavat joogipudelit: ühekordsete plastpudelite asemel investeeri taaskasutavasse joogipudelisse või korduvkasuta ühekordset joogipudelit. See aitab vähendada plastikujäätmeid ja säilitada ressursse.
 5. Eelista ühistransporti: Alati kui võimalik, eelista ühistransporti enda auto kasutamise asemel. See aitab vähendada sinu süsinikujalajälge ja leevendada liiklusummikuid.
 6. Istuta enda aed püsti: Aia rajamine on suurepärane võimalus kasvatada ise oma toitu ja vähendada oma sõltuvust tööstuslikust põllumajandusest. See aitab kaasa mitmekesisuse säilitamisele ja tolmeldajate elule.
 7. Komposteeri oma biojäätmeid: biolagunevate jäätmete komposteerimisega saad aidata vähendada metaaniheitmeid prügilates ja luua toitainerikast mulda oma aiale. See on võit nii keskkonnale kui ka sinu taimedele.
 8. Vähenda vee kasutust: Lihtsad muudatused, nagu lühemad dušid ja lekkivate kraanide parandamine, saavad aidata vähendada vee kasutust ja säilitada seda olulist ressurssi.
 9. Osta taaskasutatud kaupa: selle asemel, et osta uusi riideid ja kodutarbeid, kaalu taaskasutatud kauba ostmist. See aitab vähendada jäätmeid ja säilitada ressursse.
 10. Toeta jätkusuutlikke ettevõtteid: ostes kaupu ja teenuseid, otsi ettevõtteid, mis toetavad jätkusuutlikkust ja sotsiaalset vastutust. Nende ettevõtete eelistamine aitab propageerida rohkem jätkusuutlikke tavasid ning innustada ka teisi samamoodi tegutsema.
AS Kroonpress trükikoja juurdeehitus

Kokkuvõttes ei pea jätkusuutliku eluviisi järgimine olema keeruline ega kallis. Väikeseid muudatusi igapäevastes harjumustes ja valikutes tehes saad vähendada oma mõju keskkonnale ning toetada jätkusuutlikumat tulevikku.

Allikad:

 • "The Environmental Benefits of LED Lighting" by Energy.gov
 • "Why Eating Less Meat is the Best Thing You Can Do for the Planet" by The Guardian
 • "The Environmental Impact of Plastic Water Bottles" by Stanford Magazine
 • "Public Transportation Reduces Greenhouse Gases and Saves Energy" by American Public Transportation Association
 • "The Benefits of Composting" by the United States Environmental Protection Agency
 • "Water Conservation Tips" by WaterSense
 • "Secondhand Style: The Environmental Benefits of Buying Used Clothing" by Forbes
 • "10 Sustainable Companies to Support" by The Good Trade

Viimased märgised

Süsinikjalajälje märgis trükistele

Greenline Print rakendus arvutab ja hindab olelusringi põhimõttel trükiste kasvuhoonegaaside heitmeid ning tunnustab keskkonnasõbralikke valikuid astmelise ja ainukordse keskkonnamärgisega.  

Vaata lähemalt ›

Milleks see kasulik on?

Sisestades märgise ID kõrvalolevasse lahtrisse, saad teada, kust pärinevad tellimuse kasvuhoonegaaside heitmed ning mida see Sinu jaoks tähendab.

Vaata teisi küsimusi ›

Otsi märgiseid